Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Władze regionalne - Województwo Świętokrzyskie

ANDRZEJ SZEJNA  - Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD Województwa Świętokrzyskiego

W 1998 ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej (finanse i bankowość), a w 1999 na Uniwersytecie Warszawskim (prawo). Od czerwca do sierpnia 1996 był stypendystą naukowym w Wiedniu w Wirtschaftsuniversität Wien. Odbył aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, uzyskując uprawnienia radcy prawnego.

W latach 1997–1999 był dwukrotnie wybrany Przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkiem Prezydium Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego. Był członkiem Komisji ds. Kredytów i Pożyczek Studenckich przy MEN.

Od 1995 do 1997 zajmował stanowisko pełnomocnika rektora SGH, był w tym okresie asystentem stażystą w Katedrze Prawa Międzynarodowego SGH. W latach 1997–2000 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji SGH. W lutym 2000 został nauczycielem akademickim, a w lipcu 2001 prodziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

W latach 2002–2003 był wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym rady nadzorczej II NFI S.A. Pełnił funkcję doradcy Wiesława Ciesielskiego, wiceministra w Ministerstwie Finansów (2001–2003). Od 1 kwietnia 2003 do 1 stycznia 2004 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, następnie do kwietnia 2004 był wiceprezesem w PAIiZ S.A. Od kwietnia do czerwca tego samego roku pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. europejskich w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zasiadał w radzie krajowej tej partii, był do 2003 członkiem Krajowego Komitetu Wykonawczego SLD i krajowym pełnomocnikiem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP w 2002. W 2000 pracował podczas kampanii prezydenckiej w sztabie wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego, odpowiadając za obsługę prawną.

W czerwcu 2004 został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. Do 2007 pełnił w PE funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Stanowienia Prawa oraz członka delegacji do spraw stosunków z Białorusią. Zasiadał w Grupie Socjalistycznej w Parlamencie Europejskim, kierował delegacją polską w tej frakcji.


EDYTA PARANDYK - Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD Województwa Świętokrzyskiego:

Z wykształcenia politolog, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Swoją przygodę polityczną rozpoczęła w 1997 roku przystępując do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Frakcji Młodych SdRP.  Członkini Sojuszu Lewicy Demokratycznej od początku jego powstania, tj. 1999 roku. Członek Rady Miejskiej SLD w Kielcach oraz Rady Wojewódzkiej SLD  kilku kadencji . Od 2009 roku pełniła funkcję skarbnika Rady Wojewódzkiej SLD, obecnie jest członkiem Zarządu Miejskiego SLD w Kielcach. Od 2012 roku przewodnicząca koła nr 2 w Kielcach.  

Pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia a od 10 lat jest pracownikiem Rady Wojewódzkiej SLD.

W wolnych chwilach poszerza swoją wiedzę na temat historii i polityki Izraela oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rysuje i fotografuje.

POZOSTALI CZŁONKOWIE RADY WOJEWÓDZKIEJ

 1. Batóg Andrzej
 2. Burdziński Tadeusz
 3. Chmiel Przemysław
 4. Chrobot Jarosław
 5. Cipior Anna
 6. Ciszkiewicz Marcin
 7. Czernik Marek
 8. Filip Rafał
 9. Gajda Jan
 10. Grabowski Józef
 11. Grzela Joanna
 12. Jarzyna Szymon
 13. Kaczmarek Jakub
 14. Komorniczak Jerzy
 15. Kot Janusz
 16. Kowalczyk Zbigniew
 17. Kowalski Stanisław
 18. Krzysiek Zbigniew
 19. Marczewski Sławomir
 20. Mazur Waldemar
 21. Milcarz Henryk
 22. Młynarska Edyta
 23. Olejarski Marek
 24. Pejas Artur
 25. Petrus Wojciech
 26. Plech Robert
 27. Radosz Anna
 28. Rylski Antoni
 29. Salata Zdzisław
 30. Skórski Jacek
 31. Spaczyński Sławomir
 32. Stefański Dariusz
 33. Sylwester Kwiecień
 34. Szczygieł Roman
 35. Szular Roman
 36. Wieczorek Andrzej

ZARZĄD WOJEWÓDZKI SLD

 1. Andrzej Szejna - Przewodniczący RW SLD
 2. Parandyk Edyta - Sekretarz RW SLD
 3. Filip Rafał - Wiceprzewodniczący
 4. Grabowski Józef - Wiceprzewodniczący
 5. Grzela Joanna  - Wiceprzewodnicząca
 6. Jarzyna Szymon - Wiceprzewodniczący
 7. Plech Robert - Wiceprzewodniczący
 8. Skórski Jacek - Wiceprzewodniczący
 9. Szular Roman - Wiceprzewodniczący
 10. Batóg Andrzej
 11. Chrobot Jarosław
 12. Ciszkiewicz Marcin
 13. Kizińska Bożena - przedstawicielka Forum Równych Szans i Praw Kobiet
 14. Koncewicz - Cipior Anna
 15. Kowalczyk Zbigniew
 16. Krzysiek Zbigniew
 17. Kwiecień Sylwester
 18. Magdziarz Oleg - skarbnik
 19. Olejarski Marek
 20. Pejas Artur
 21. Radosz Anna
 22. Szczygieł Roman

WOJEWÓDZKA KOMISJA REWIZYJNA

 1. Jaskóła Adam - przewodniczący
 2. Sadza Jarosław  - wiceprzewodniczący
 3. Stefański Dariusz
 4. Stradomska Alicja - wiceprzewodnicząca
 5. Wieczorek Andrzej

DANE KONTAKTOWE DO PRZEWODNICZĄCEGO WKR:

Adam Jaskóła, 533 139 004

WOJEWÓDZKI SĄD PARTYJNY

 1. Dziewirz Alfred
 2. Gąska Grzegorz
 3. Obara Alicja
 4. Wójcik Rafał
 5. Zieja Aleksy

RZECZNIK PRASOWY SLD

Paweł Ramiączek, osoba o dużym doświadczeniu w działalności społecznej i samorządowej, które wykorzystuje do pracy na rzecz Kielc i Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach, z którą jest związany od 11 lat.

Paweł Ramiączek jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej im. B. Markowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku prawo.

Jest kierownikiem Biura Promocji i Rekrutacji Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Wykłada w WSH oraz  Szkole Zarządzania Marketingu w Kielcach. Szkoleniowiec, trener PR Akademii Rozwoju Kadr w Warszawie.

Jest członkiem Rady Programowej Polskiego Radia Kielce i warszawskiej firmy DQS Polska. Komentator polityczny w Radio „FAMA”

Od wielu lat związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W latach 2006-2008 przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej SLD w Kielcach. W ostatniej kadencji pełnił funkcję Sekretarza RM SLD w Kielcach a w roku 2011 p.o. przewodniczącego kieleckiego SLD. W latach 2011 – 2012 członek Rady Wojewódzkiej SLD.

Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Wojewódzkiego Sądu Partyjnego, jest członkiem Zarządu Miejskiego SLD w Kielcach i wiceprzewodniczącym kieleckiego koła SLD nr 4.

telefon: 604 151 001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem