Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Lista SLD Lewica Razem w wyborach do Sejmiku Świętokrzyskiego

Kandydaci do sejmiku świętokrzyskiego KKW SLD Lewica Razem

 

Okręg nr 1

 

 1. prof. zw. dr hab. Jerzy Jaskiernia, profesor nauk prawnych, Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w latach 1995 - 1996 minister sprawiedliwości, poseł na Sejm RP czterech kadencji. W latach 1994 do 2005 zasiadał w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu.
 2. Józef Grabowski, Inżynier metalurg, magister ekonomii. Były wieloletni dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, założyciel i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz założyciel i rzecznik Koła Terenowego Stowarzyszenia Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie im. prof. dr inż. Wacława Różańskiego. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Boria, Lemierze, Podgórze, Wiktoryn, Wycinka, Ulów.
 3. Adrian Fulara, wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalności: stosowanie prawa w gospodarce, agent celny w Agencji Celnej OAC, Andrzej Fudala w Ostrowcu Świętokrzyskim
 4. Grażyna Krawętkowska, Przewodnicząca Krajowej Rady Przemysłu Lekkiego w Łodzi, członkini Rady Wojewódzkiej OPZZ Województwa Świętokrzyskiego, przewodnicząca OPZZ Wólczanka Shirts Manufakturing Sp. z.o.o.
 5. Blanka Żelazowska, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, kierunek Zdrowie Publiczne. Od sześciu lat pracuje w Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym jako asystent stomatologa. Członkini Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.
 6. Ignacy Szpernal,
 7. Agnieszka Rędziak, wykształcenie wyższe, pracuje zawodowo. Prywatnie mężatka, matka dwóch córek.

 

Okręg nr 2

 

 1. mec. Andrzej Szejna, poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, prawnik i ekonomista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i finansów i bankowości na SGH oraz stypendysta Uniwersytetu Wiedeńskiego, wiceminister integracji europejskiej i gospodarki w rządach SLD-UP. Zna 4 języki obce: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.
 2. Andrzej Skrętek, lekarz medycyny, dwie córki, prowadzi własną działalność gospodarczą. Był dyrektorem medycznym szpitala w Starachowicach.
 3. Izabela Wesołowska, magister ekonomii w zakresie regionalnej polityki gospodarczej, wolontariuszka Załogi Górskiej, ukończyła również kursy z zakresu rachunkowości i matematyki na Chesterfield College. Wiąże swoje plany w sejmiku z pracą na rzecz Skarżyska Kamienna.
 4. Małgorzata Jakubowska, wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Politechniki Warszawskiej. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w administracji. Jej pasją są konie arabskie, pracuje na rzecz zwierząt (członek TOZ Kielce) oraz jest członkiem stowarzyszenia Pro Eko Starachowice
 5. Barbara Gąszcz, wykształcenie wyższe, swoje życie zawodowe związała z profesjonalną księgowością,
 6. Jarosław Skuza, przedsiębiorca
 7. Ilona Bogdalczyk, kandydatka bezpartyjna
 8. Paulina Tersa, aktywistka na rzecz praw kobiet.

 

Okręg nr 3

 

 1. Henryk Milcarz, radny sejmiku, poseł dwóch kadencji. Pierwszy przewodniczący Powiatu Kieleckiego. Wieloletni prezes zarządu Wodociągów Kieleckich.
 2. Ryszard Białacki, dyplomata, Koordynator Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, były Konsul w Ambasadzie Algierii, w Moskwie i Luksemburgu oraz w Konsulacie Generalnym we Lwowie.
 3. Małgorzata Drogosz, nauczyciel, pedagog, instruktor harcerski, bezpartyjna.
 4. Michał Kot, wykształcenie wyższe ekonomiczne, pracownik ARiMR, prezes Stowarzyszenia „Żeromszczyzna”
 5. Irena Surma, wykształcenie wyższe, specjalista od sprzedaży i marketingu, przewodnicząca Związków Zawodowych w Trzuskawica S.A., społecznik
 6. Artur Grela, magister inżynier ochrony środowiska, absolwent Politechniki Świętokrzyskiej, Dobra Energia – członek zarządu stowarzyszenia Ekologicznego Dobra Energia.
 7. Dagmara Zagórska, ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz ekonomię w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Prywatnie mama rocznego Dominika.
 8. Joanna Kaleta, inżynier budownictwa, bezpartyjna
 9. Andrzej Pietrzykowski, Prezes Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego na Ziemi Kieleckiej
 10. Agnieszka Matysek,
 11. Kamila Sędziejewska, ukończyła studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne o specjalności zarządzanie kryzysowe, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Jest czynną druhną OSP Wola Murowana od 2008r, ratownik.
 12. Marcin Cedro, działacz społeczny i strażak-ochotnik z podkieleckiego Niestachowa. Inicjator darmowych kursów pierwszej pomocy dla Kielczan.

 

Okręg nr 4

 

 1. Dr hab. Łukasz Kozera, prawnik i politolog, profesor akademicki w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Od lat prowadzi własną kancelarię radcowską w Pińczowie. Specjalizuje się w udzielaniu pomocy z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego i rolnego. Jest Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego, które od blisko 20 lat prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie, jedną z największych i najstarszych placówek dla osób niepełnosprawnych w województwie świętokrzyskim.
 2. Rafał Filip, przedsiębiorca, ukończył studia z zakresu administracji publicznej
 3. Leszek Huszno, wykształcenie wyższe, dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty we Włoszczowie, długoletni związkowiec, były wiceprzewodniczący okręgu świętokrzyskiego Związku Zawodowego „Budowlani”, długoletni działacz klubu Sportowego Hetman Włoszczowa.
 4. Magdalena Mazurek, ekonomistka, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, prezeska firmy konstrukcji metalowych Ekspiriens Sp. z o.o.
 5. Ewelina Golowska, polonistka, ukończyła także studia ekonomiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w jednostkach samorządu terytorialnego jako urzędnik i animator kultury. Od lat zaangażowana w działalność na rzecz ochrony środowiska w gminie Złota.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem