Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Znamy liderów list wyborczych w wyborach do rady miejskiej w Kielcach.

Marcin Chłodnicki, kandydat KKW SLD Lewica Razem na prezydenta miasta Kielce przedstawił liderów list wyborczych, którzy w poszczególnych okręgach - wraz z pozostałymi kandydatami na listach - walczyć będą o mandat radnego.

Liderką w okręgu numer 1 (Śródmieście, Sady, Szydłówek) jest Małgorzata Marenin, działaczka lewicowa, feministka i przewodnicząca stowarzyszenia STOP Stereotypom.

W okręgu numer 2 (Ślichowice, Czarnów, Niewachlów, Herby) jedynką będzie były radny SLD, Oleg Magdziarz.

W okręgu numer 3 (Świętokrzyskie, Na Stoku, Uroczysko) listę otworzy obecna radna Joanna Grzela.

W okręgu numer 4 (KSM, Barwinek) kandydat SLD na prezydenta i obecny radny, Marcin Chłodnicki.


W ostatnim okręgu numer 5 ((Białogon, Podkarczówka, Pakosz) – pierwszy na liście znajdzie się działacz spółdzielczy Przemysław Chmiel.

Komitet wierzy w to, iż w wyborach będzie w stanie zdobyć co najmniej 5 mandatów.

Małgorzata Marenin wyjaśnia, że w pracy radnej chce skupić się na problemach z komunikacją samochodową. - Jestem mieszkanką śródmieścia i widzę, że największe problemy tworzy komunikacja samochodowy. Kierowcy robią sobie skróty jeżdżąc przez ulice dojazdowe. Zbieram podpisy o to, żeby zreorganizować ruch drogowy w śródmieściu. Ostatnio na ulicy Panoramicznej zasłabł mężczyzna i karetka pogotowia nie miała jak do niego dojechać. Oleg Magdziarz obiecuje natomiast poprawę dróg w swoim okręgu. - W 21. wieku wciąć mamy drogi z nawierzchnią gruntową. Wystarczy przejść ulicą Lecha, czy Chrobrego, żeby połamać nogi na chodnikach. Zrobię wszystko, żeby to się zmieniło - mówi Magdziarz. Joanna Grzela mówiła natomiast, że trzeba poprawić politykę mieszkaniową w Kielcach. - W moim okręgu lwia część okręgu północnego jest zarządzana przez spółdzielnie mieszkaniowe. Niestety spółdzielnie są petentem, a nie partnerem do współpracy z miastem. Jest wiele spraw nierozwiązanych, których same spółdzielnie nie rozwiążą - mówi Grzela. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem