Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Darmowa komunikacja w Kielcach? To jest możliwe!

"Kielce OdNowa" to hasło wyborcze kandydata KKW SLD Lewica Razem na prezydenta Kielc, Marcina Chłodnickiego.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również jeden z punktów programu wyborczego KKW SLD Lewica Razem w wyborach do rady miejskiej w Kielcach. Kandydat na prezydenta Marcin Chłodnicki proponue mieszkańcom darmową komunikację miejską.

- Docelowo komunikacja dla mieszkańców Kielc powinna być bezpłatna. To jest jeden z kilku sztandarowych punktów naszego programu wyborczego, których realizacja ma na celu uczynić Kielce miejscem bardzo atrakcyjnym do życia. Po wykluczeniu zbędnych wydatków z budżetu Kielc, będzie nas stać na to. W Kielcach mamy dużo linii autobusowych, jednak nie spełniają one w wystarczający sposób swej roli. Taktowanie, czyli częstotliwość przejazdów nie odpowiada w wystarczający sposób potrzebom pasażerów. Siatka połączeń i lokalizacja przystanków wymaga zmiany, gdyż była projektowana dla Kielc z lat 80-tych ubiegłego wieku. Przez ten czas zmieniły się przecież główne ciągi komunikacyjne. Bywa, że niemal w jednym kierunku jadą trzy autobusy pod rząd, a później jest pustka i długo długo nic. Trzeba przeprowadzić badania ruchu pasażerów, przewidzieć perspektywę dla komunikacji na następną dekadę lub dwie. Trzeba patrzeć na komunikację w mieście szerzej niż autobusy, bo sprawna komunikacja to także ułatwienia dla pieszych i rowerzystów. - mówi M. Chłodnicki.

W mijającej kadencji była szansa na to, aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli jeździć za darmo. Jak mówi M. Chłodnicki, sprawa przepadła podczas głosowania, bo tylko we dwoje – jako radni SLD – wspólnie z Joanną Grzelą zagłosowali za tym pomysłem. Bezpłatne przejazdy dla uczniów to nie jest tylko kwestia przychylności do młodzieży, ale także sposób na kształtowanie ekologicznych nawyków komunikacyjnych i bezpieczeństwa osób niepełnoletnich. Jadąc autobusem młodzież jest po prostu mniej narażona na stanie się ofiarą przestępstw.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem